Новоодеська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Районна державна адміністрація » Партнерство "Відкритий Уряд"
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Економіка та фінанси Державні закупівлі Доступ до публічної інформації Вакансії Децентралізація у сфері державної влади.

Партнерство "Відкритий Уряд"

Партнерство "Відкритий Уряд"

Кабінет Міністрів запрошує до обговорення проекту проміжного звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках

Календар з безперервної реалізації плану дій в Україні, розроблений керівним комітетом Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», передбачає підготовку та публікацію до 30 вересня проміжного звіту про реалізацію плану дій. Процес підготовки звіту повинен включати двотижневий період консультацій з громадськістю.

Проміжна самооцінка проводиться з метою аналізу стану виконання заходів з реалізації плану дій, визначення їх актуальності та амбітності, а також надання рекомендацій щодо посилення роботи у тих чи інших напрямах Ініціативи.
Секретаріат Кабінету Міністрів підготував проект проміжного звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках на основі інформації, наданої органами виконавчої влади. Під час підготовки враховані рекомендації керівного комітету Ініціативи щодо формату звіту.
З проектом звіту можна ознайомитись за посиланням.
Пропозиції, зауваження та рекомендації можна надсилати до 23 вересня 2015 р. на електронну адресу: pakhno@kmu.gov.ua

 

 
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ЗАХОДІВ З ІНФОРМАЦІЙНОГО СУПРОВОДЖЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ІНІЦІАТИВИ «ПАРТНЕРСТВО «ВІДКРИТИЙ УРЯД» В УКРАЇНІ

 

З метою підвищення рівня поінформованості громадськості про Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» та реалізацію плану дій з її впровадження у 2014 – 2015 роках Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з інформаційного супроводження реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні у 2015 році» (розпорядження від 11 березня 2015 р. № 201).
Планом заходів передбачається організувати роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади з інформування про Ініціативу та її впровадження в Україні (виступи у засобах масової інформації, брифінги, оприлюднення інформації на веб-сайтах органів, виготовлення інформаційних матеріалів та ін.). Крім того, планується забезпечити поширення інформації про впровадження Ініціативи в Україні за кордоном.
Також передбачено проведення наприкінці 2015 року форуму «Відкритий Уряд» для обговорення результатів реалізації Ініціативи та пріоритетів її подальшого впровадження.
 

 

Кабінет Міністрів України затвердив план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 –2015 роках (розпорядження від 26 листопада 2014 р. № 1176).
 
План дій передбачає реалізацію заходів за п’ятьма напрямами:
сприяння діяльності інститутів громадянського суспільства, їх участі у формуванні та реалізації державної політики;
забезпечення доступу до публічної інформації;
запобігання і протидія корупції;
підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг;
впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії.
 
Проект документа був розроблений робочою групою, утвореною Секретаріатом Кабінету Міністрів із залученням представників провідних інститутів громадянського суспільства (50 % складу робочої групи).
 
Проект плану пройшов громадське обговорення в Інтернеті та під час публічних заходів у мм. Дніпропетровську, Києві, Львові, Херсоні.
 
Найбільшу підтримку громадських експертів отримали заходи:
впровадження пілотних ініціатив, пов’язаних з наданням інформації про бюджет у відкритій та доступній формі («Відкритий бюджет») – підтримали понад 95% учасників обговорення;
розроблення проекту закону щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення та створення єдиного веб-порталу декларацій про доходи, майно і витрати державних службовців – підтримали 92% учасників обговорення;
розроблення порядку оприлюднення відкритих урядових даних в Інтернеті та пропозицій щодо внесення змін до постанов Уряду щодо удосконалення процедури проведення консультацій з громадськістю, створення та діяльності громадських рад при органах виконавчої влади, сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади – підтримали 90 % учасників обговорення.  
 
Заходи, визначені планом дій, реалізовуватимуться у партнерстві органами виконавчої влади, інститутами громадянського суспільства та міжнародними організаціями.
 
Крім того, відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів обласним, Київській міській держадміністраціям доручено затвердити плани дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в областях, м. Києві, залучивши до їх підготовки представників інститутів громадянського суспільства.
 
 
Довідково: 20 вересня 2011 р. в ході сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка) підписали декларацію Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі – Ініціатива).
 
Реалізація Ініціативи спрямована на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.
 
Наразі участь у реалізації Ініціативи беруть 65 країн світу.
 
Україна приєдналась до Ініціативи у 2011 році. Перший план дій з її впровадження був реалізований у 2012 – 2013 роках.
 
В Україні діє офіційний веб-сайт Ініціативи – http://www.ogp.gov.ua. Також офіційна інформація про реалізацію Ініціативи оприлюднюється на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада» (civic.kmu.gov.ua).
 

Про ініціативу «Партнерство Відкритий уряд»

20 вересня 2011 р. в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започатковано міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі Партнерство), підписавши Декларацію «Відкритий Уряд». Партнерство спрямоване на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.
Станом на 01 листопада 2013 р. 60 країн підтвердили намір приєднатися до Партнерства.
Виклики перед Україною:
розробити за участі представників громадянського суспільства та надати до Керівного комітету Партнерства План дій;
координувати діяльність та впроваджувати взяті на себе зобов’язання згідно з Планом дій;
забезпечити відкритість процесу впровадження ініціативи та консультацій із громадськістю;
опублікувати звіт-самооцінку про результати роботи через 12 місяців впровадження Плану дій;
погодитися на незалежне оцінювання результатів діяльності.
Ключові питання Партнерства для України: посилення партнерської взаємодії органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства; забезпечення доступу до публічної інформації; запобігання та протидія корупції; забезпечення належного врядування шляхом підвищення якості надання адміністративних послуг та впровадження електронного урядування. Зобов’язання України (План дій) має відображати основні принципи відкритого урядування: прозорість, участь громадськості, підзвітність, технології та інноваційність.
Що зроблено Урядом:
На виконання Доручення Прем’єр-міністра України від 17 березня 2012 року № 43705/55/1-11 координацію впровадження ініціативи покладено на Першого віце-прем'єр-міністра України В.І.Хорошковського та Голову Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації В.П.Семиноженка. Відповідно до Доручення Прем'єр-міністра України з 9 січня 2013 року впровадження ініціативи реалізовуватиме Віце-прем'єр-міністр України К.І. Грищенко.
Підготовка Плану дій: наказом Держінформнауки утворено Робочу групу з підготовки та впровадження Плану дій, який розглядався за Національним круглим столом 30 березня ц.р. за участі Прем’єр-міністра України. План дій затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року №220. Керівний комітет міжнародної ініціативи схвалив український План дій без зауважень.
Під головуванням Голови Держінформнауки В.П. Семиноженка утворено Міжнародну раду представників міжнародних організацій та інституцій, що працюють в Україні та підтримали впровадження ініціативи (Міжнародний фонд «Відродження», Національний демократичний інститут, ОБСЄ, Представництво Програми Розвитку ООН в Україні, Представництво Світового Банку в Україні, Програма «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX, Програма сприяння Парламенту в Україні, Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність», Фонд «Східна Європа» та компанія «Майкрософт Україна»). Підписано 3 Меморандуми про співпрацю між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації, Національним центром електронного урядування та Міжнародним фондом «Відродження», Програмою «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів – IREX, Програмою сприяння Парламенту в Україні. Функції координатора діяльності Міжнародної ради виконує Національний центр електронного урядування.
План дій офіційно презентовано на Щорічній зустрічі на вищому рівні, яка відбулась 17-18 квітня ц.р. у м. Бразиліа (Бразилія). Український План дій визнано одним з найкращих серед країн. Якість українського Плану дій відзначила і Держсекретар США Гіларі Клінтон в частині запровадження системи електронних звернень громадян та прозорості видобувних галузей.
На виконання Доручення Першого віце-прем’єр-міністра України В.І. Хорошковського від 28 квітня 2012 року № 43705/72/1-11 Держінформнауки підготовлено Проект Положення про Координаційну раду ініціативи, до складу якої увійдуть представники уряду, громадськості та координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України. Координаційну раду утворено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 року № 671 «Деякі питання реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». У зв’язку із утворенням Координаційної ради та відповідно до Протоколу № 3 від 15 травня 2012 року Робоча група з доопрацювання та впровадження Плану заходів з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» припинила свою роботу. Згідно з Положенням функції секретаріату виконує відповідальний секретар – заступник Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України, а організаційно-технічне забезпечення – Секретаріат Кабінету Міністрів України.
План заходів (Імплементаційний план) затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року № 514.
Національним центром електронного урядування України за підтримки Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України» та Програми Розвитку ООН в Україні створено офіційний веб-сайт про реалізацію Ініціативи, який презентовано на Міжнародному науковому конгресі «Інформаційне суспільство в Україні» 25 жовтня цього року у м. Києві.
Активна участь громадськості у впровадженні ініціативи.
Окрім участі інститутів громадянського суспільства, громадян в обговоренні проекту Плану дій впродовж громадських обговорень, слід окремо відзначити проактивну діяльність Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». До його складу входять 47 авторитетних національних неурядових організацій та 13 індивідуальних членів-експертів.
Громадське Партнерство оприлюднювало позицію у відкритих зверненнях на ім’я Президента та Прем’єр-міністра України, розробило проект Плану дій та активно брало участь в обговоренні урядового проекту Плану дій, утворило мережу регіональних координаторів та запустило спеціальний веб-сайт, відкрило телефонну гарячу лінію, випускає інформаційний дайджест. Голова Секретаріату Громадського Партнерства Олексій Хмара представляв громадянське суспільство України на Щорічній зустрічі на вищому рівні у Бразилії.
 

Партнерство "Відкритий Уряд"