Новоодеська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Безоплатна правова допомога
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Економіка та фінанси Державні закупівлі Доступ до публічної інформації Вакансії Децентралізація у сфері державної влади.

Безоплатна правова допомога

  Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:53:37
47Kb Скачать скачать

 

ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД РОБОТИ
 04.05.2017 року до відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД звернулась громадянка К. з питанням щодо розірвання шлюб'у та стягнення  аліментів з чоловіка на сина.

Головним спеціалістом відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» Вікторією Пушкаревською  було підготовано  позов'ну заяву про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

28.08.2017 року Рішенням Новоодеського районного суд'у (справа 482/724/17) було задоволено позов в інтересах громадянки К., та виданий виконавчий лист про примус'ове стягнення аліментів.
24.10.2017 року Вікторія написала заяву громадянці К. до відділу ДВС та відправила для відкриття виконавчого провадження.

 28 червня 1996 року назавжди залишиться видатною подією в сучасній історії української державності.

Обравши шлях незалежного розвитку і закріпивши це в Конституції, Україна підтвердила своє прагнення розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу. Це свято кожного з нас, не зважаючи на стать, вік, професію, соціальний стан чи мову. Адже Основний Закон нашої країни гарантує та забезпечує права і обов’язки громадян. Саме людина, її здоров’я, честь, гідність, недоторканість і безпека є найвищою соціальною цінністю у державі. Але конституційні норми, які б вони не були передовими і демократичними, самі по собі не змінять життя на краще.

Тому 26.06.2017 року, працівниками відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД було проведено тестування на знання Основного закону України для держслужбовців Новоодеської районної державної адміністрації, для кращої правосвідомості та розуміння Конституції України аби перетворити її зміст на результат застосування держслужбовцями своїх Конституційних прав у житті та роботі. Держслужбовці пройшли цікавий тест, пригадали процес творення Конституції України переглянувши відео яке їм запропонували працівники бюро, та показали високі результати тестування 84 % правильних відповідей з 100% можливих.

 

 Інформуємо громадян щодо правил Безвізу у за допомогою інформаційних плакатів в установах юстиції Новоодеського району. "Головні правила безвізового режиму з ЄС" розміщено у Новоодеському районному відділі державної виконавчої служби, в Новоодеському районному відділі ДРАЦС, в Новоодеськійї державній нотаріальній конторі

                    В світлі прогнозованих змін у аліментному законодавстві цікавою буде стаття про можливість легально не платити аліменти на дитину.

 Життя річ непередбачувана так, трапляється що батьки розлучаються. Перед одним із батьків стає питання виплати аліментів. Згідно статті 51 Конституції України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Цей обов'язок не припиняється внаслідок розірвання шлюбу між батьками, не проживання одного з батьків з дитиною, а також позбавлення батьківських прав. Легальною підставою не платити аліменти одним із батьків є передача нерухомості у власність дитини.

Відповідно до статті 190 Сімейного кодексу України  один з батьків з дозволу органу опіки та піклування може укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню і право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону. При цьому, якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

Варто знати, що укладення такого договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

Важливо: на майно, одержане за таким договором, не може бути звернене стягнення. Відчуження такого майна дитиною до досягнення нею повноліття можливе лише з дозволу органу опіки та піклування.

Питання щодо зменшення та збільшення розміру аліментів регулюється Сімейним кодексом та відбувається у судовому порядку. Суд може зменшити чи збільшити суми виплати дивлячись на матеріальне становища платника.

Законом також передбачена відповідальність за ухилення від сплати аліментів. З усіх цих питань Ви можете отримати безкоштовну консультацію у юристів.

Щоб бути більш досвідченим у цих питаннях варто звернутись до відділу Новоодеське бюро правової допомоги Перший Миколаївський місцевий центр БВПД, який знаходиться за адресою: м. Нова Одеса, вул. Центральна, 179. тел. 2-15-51.

                                         ВСЕ ПРО БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ

 Вже зовсім скоро українці зможуть їздити в країни Євросоюзу без візи. Для цього знадобиться лише біометричний паспорт. 

  • Де оформити біометричний паспорт 

Щоб його оформити, Вам доведеться звернутися в міграційну службу або ж в паспортний сервіс. Треба звернути увагу, що місце реєстрації ролі не грає ти можеш звернутися у будь-який з відділів міграційної служби, де Вам зручно. Документи зобов'язані прийняти без проблем. Біометричний паспорт відрізняється від звичайного вбудованим в обкладинку електронним чіпом, про що є значок на обкладинці. На електронному носії про дубльована інформація про власника, а також оцифровано його обличчя, підпис і відбитки вказівних пальців. Це в рази спрощує процес перетину кордону.

 

  • Які документи потрібні для отримання біометричного паспорту 

Щоб отримати біометричний паспорт, треба подати наступні документи:

 - анкета;

- паспорт громадянина України (оригінал і 2 копії);

- ідентифікаційний код(оригінал і 2 копії);

 Крім того, треба надати сплачену квитанцію про сплату адміністративного збору.

 Що стосується довідки з військкомату, вона не потрібна. Проте, були прецеденти, коли її просили принести. Особливо, в періоди мобілізації.

  •  Процедура отримання біометричного паспорта

 -Як отримати біометричний паспорт

 Для того, щоб подати документи на отримання біометричного паспорта, Вам доведеться прийти особисто в міграційну службу або паспортний сервіс. При цьому, вже треба мати сплачену квитанцію про оплату збору. Далі, Ви заповните заяву на отримання паспорта на спеціальному бланку. Фотографія також робиться на місці. Після  процедура сканування відбитків пальців і в завершенні - підпис на планшеті.

  •  Скільки коштує:

Вартість біометричного паспорта залежить від термінів, в які Ви плануєте його зробити. Так, якщо Ви готові чекати 20 днів, вартість біометричного паспорта для Вас буде 557 гривен, 32 копійки.

 Якщо документ тобі потрібний терміново(а саме за 7 днів), вартість складе 810 гривен 32 копійки.

 Вартість може мінятися, залежно від конкретного відділення міграційної служби. Якщо Ви оформлятимете паспорт в паспортному сервісі, додатково ще оплачуватиметься консульський збір.

 Важливо: біометричні паспорти видаються на 10 років особам, старше 16 років. Дітям до 16 років - на 4 роки.

  •  Черги, щоб отримати біометричний паспорт

 Оскільки до безвізового режиму з Євросоюзом залишилося зовсім небагато, багато українців вирішили в терміновому порядку оформити біометричні паспорти. Зважаючи на це, зараз по усій Україні дійсно спостерігаються величезні черги.

 Державна міграційна служба України просить, по можливості, відкласти подання документів на отримання біометричного паспорта на місяць - півтора. Саме через такий час, за прогнозами фахівців, попит на паспорти впаде. При цьому, ДМСУ заспокоює, що бланки паспортів є, і ніяких перебоїв з ними не буде.

Новоодеське бюро правової допомоги Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД (м. Нова Одеса, вул. Центральна,179 тел.: 2-15-51)

 

                                          Основні аспекти процесу вступу у спадщину.

 

Як показала практика Новоодеського бюро правової допомоги Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД по спадкових справах, часто термін вступу у спадщину спадкоємцями пропускається через не знання закону, чим з поважних причини (навчання за кордоном, важка хвороба, відрядження, тощо.)

Тому вважаємо за необхідне висвітлити декілька основних моментів процесу вступу у спадщину.

 Спадкоємець, на основі ст. 66 Закону України «Про нотаріат», має право отримати свідоцтво про право на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину – це нотаріальний акт, який засвідчує перехід права власності на майно спадкодавця до спадкоємців. Спадкоємець не може успадкувати одну частину спадку, а від іншої відмовитися.

Єдиною особою, яка має законне право, на відкриття спадкової справи і видачі Свідоцтва про право на спадщину є нотаріус.Відкривається спадкова справа тільки один раз і тільки в одного нотаріуса.Ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса за місцем відкриття спадщини.Відповідно до ст. 1270 Цивільного Кодексу України строк для прийняття спадщини спадщина становить шість місяців з дня відкриття спадщини.

Зважаючи на це Спадкоємцям необхідно прийняти спадщину фактично, або подати нотаріально засвідчену заяву про прийняття спадщини за Законом чи за заповітом протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця.

Не писати заяву на вступ у спадщину можна у випадку, якщо спадкоємець був зареєстрований з померлим на дату смерті в одному будинку. В такому випадку особа вважається такою що автоматично вступила у спадщину.

 Для відкриття спадкової справи у нотаріуса Спадкоємцям необхідно надати :

 • Паспорт громадянина України (тимчасову посвідку на постійне проживання) та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця;

 • Свідоцтво про смерть спадкодавця;

 • Документ, що підтверджує родинні відносини з спадкодавцем;

 • Довідка з компетентних органів про те, хто проживав з померлою особою на дату смерті;

 • оригінали правовстановлюючих документів на майно – свідоцтво, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни, довідка про виплату паю, або будь-який інший документ, що підтверджує право власності;

 • технічні документи з Бюро технічної інвентаризації БТІ

 Після написання Заяви про прийняття спадщини за Законом  та її прийняття Спадкоємцям необхідно оформлювати спадщину, право на спадкове майно втрачене вже не буде.Спадкоємці зможуть розпоряджатися (продавати, дарувати, заповідати та ін.) майном після повного оформлення документів. 

За повноцінною консультацією Ви можете звернутися безпосередньо до Новоодеського бюро правової допомоги Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД (м. Нова Одеса, вул. Центральна,179 тел.: 2-15-51)

 

 

54020 м. Миколаїв, вул. Образцова 4А/2 тел. ф. (0512) 47-20-90, 47-20-91 073-404-68-82, 099-607-07-87, 067-482-71-83, e-mail: mykolaiv1.mykolaiv@legalaid.gov.ua


Перший миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

ДО ВІДОМА МЕШКАНЦІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

З 01.07.2015 року звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги подається до Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Миколаїв, вул. Образцова, буд. 4а мешканцями: Березанського, Миколаївського, Новоодеського, Очаківського районів, міста Очаків, Заводського та Центрального районів міста Миколаєва.
Безоплатна вторинна правова допомога надається особам, зазначеним у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а саме:
1) особам, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім´ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.
До звернення зазначені особи додають:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
- довідку про отримання (неотримання) соціальної допомоги за формою, встановленою у Додатку 11 до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 вересня 2006 року № 345, зареєстрованої у Мін’юсті 6 жовтня 2006 року за № 1098/12972,
- пенсійне посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
- довідку про розмір пенсії, обчисленої відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15 листопада 2001 року № 486/202/524/455/3370, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2002 року за № 112/6400 або довідку про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії,
2) дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, безпритульним дітям, дітям, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім´ї.
До звернення зазначені особи додають:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника,
- документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі),
- рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що приймається районною, районною у м. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської чи районної у місті ради за місцем походження такої дитини за поданням служби у справах дітей - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,
- заяву або повідомлення про вчинення насильства в сім´ї або реальну загрозу вчинення, складені в довільній формі - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім´ї,
3) особам, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".
До звернення зазначені особи додають:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі наявності),
- довідку про звернення за захистом в Україні, за формою, затвердженою наказом МВС від 07 вересня 2011 року № 649 «Про затвердження Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту», зареєстрованим в Мін´юсті 5 жовтня 2011 року за № 1146/19884,
- рішення про задоволення/відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (у разі наявності), за формою, затвердженою наказом МВС від 07 вересня 2011 року № 649 «Про затвердження Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту», зареєстрованим в Мін´юсті 5 жовтня 2011 року за № 1146/19884;
4) ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.
До звернення зазначені особи додають:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- посвідчення встановленого зразка, за формою, визначеною у додатку № 2 до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302,
- посвідчення встановленого зразка Героя Соціалістичної Праці, Героя України, орденська книжка повного кавалера ордена Трудової Слави або інші документи, що підтверджують присвоєння відповідного звання - у разі звернення до місцевого центру осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
5) особам, щодо яких суд розглядає справу про обмеження
цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
До звернення зазначені особи додають:
- ухвалу суду про відкриття провадження у справі про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; паспорт або інший документ, що посвідчує особи опікунів або піклувальників,
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу суб´єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;
- посвідчення про призначення опікуном (піклувальником) встановленого зразка, за формою, встановленою у додатку 3 до пункту 3.1 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Держкомсім´ямолоді, МОЗ, Міносвіти, Мінсоцполітики від 26 травня 1999 року № 34/166/131/88, зареєстрованим в Мін´юсті 17 червня 1999 р. за № 387/3680;
- рішення суду про визнання особи недієздатною або про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи;
- копія ухвали суду про відкриття провадження у справі про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (у разі наявності);
6) особам, щодо яких суд розглядає справу про надання
психіатричної допомоги в примусовому порядку; паспорт або інший документ, що посвідчує особу суб´єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу.
До звернення зазначені особи додають:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника, у разі, якщо звертається законний представник суб´єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;
- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі) - у разі наявності;
- копію ухвали суду про відкриття провадження у справі про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
7) особам, реабілітованим відповідно до законодавства України. паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
До звернення зазначені особи додають:
- посвідчення про право на пільги реабілітованих, зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року № 48.
Разом із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги особа повинна подати документи, що підтверджують її належність до однієї з категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Звертаємо вашу увагу, що безоплатна вторинна правова допомога фактично надаватиметься адвокатами, з якими Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області укладено контракти.

Довідки цілодобово за телефоном 0 (800) 213-103 (безкоштовно зі стаціонарних) телефонів)


Цікава пропозиція для юристів

Координаційний центр з надання правової допомоги Міністерства юстиції України оголошує конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги, що розпочнуть діяльність з 1 липня 2016 року в усіх регіонах України.
Якщо Ви маєте вищу юридичну освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня, вільно володієте українською мовою та маєте бажання приєднатися до команди системи безоплатної правової допомоги в Україні – спробуйте свої сили!
Середній рівень місячної заробітної плати – від 3 500 грн.
У [назва області] області бюро будуть утворені у: … [перелік міст/смт у місцевому відмінку через кому].
Дізнатися більше про вимоги до претендентів, строки проведення, умови участі в конкурсі та заповнити заявку на участь у ньому можна на веб-сайті: www.legalaid-jobs.in.ua
Заявки претендентів приймаються до 4 травня 2016 року.
Додаткова інформація за телефоном: [контактний телефон для зв’язку].

Запрошуємо Вас до участі у конкурсі!

  У яких випадках може бути відмовлено у виданні безоплатної вторинної правової допомоги?
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 18:53:34
17Kb Скачать скачать