Новоодеська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Громадська організація Червоний хрест
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Економіка та фінанси Державні закупівлі Доступ до публічної інформації Вакансії Децентралізація у сфері державної влади.

Громадська організація Червоний хрест

Основні напрямки роботи Новоодеської РО ТЧХ

Відповідно до Указу Президента України та Закону «Про Товариство Червоного Хреста України» від 2000 року, визначено основне завдання: сприяння органам державної влади України в їх діяльності в гуманітарній сфері.
Один із принципів Червоного Хреста говорить, що будь-яка проблема – політична, економічна, національна – має завжди гуманітарний аспект, людський вимір, і якщо ми вирішуємо загальнолюдські питання, то ми допомагаємо і вирішенню проблеми. На, хочу відмітити, що в світі недосконалому і жорстокому, мабуть, чи не найбільшим із досягнень, стало милосердя. Рух Червоного Хреста визначив своєю головною метою – піклування про людину!.
Новоодеська РО ТЧХ відмічає, що Новоодеська районна організація в зв’язку з ситуацією, що склалась внаслідок анексії Криму, та проведення антитерористичної операції на сході країни зосередила свою роботу на зміцнення потенціалу районної організації в наданні різнобічної допомоги населенню переміщеному з Автономної Республіки Крим та місць проведення антитерористичної операції.
Разом з тим, по результатам діяльності за минулі роки підвищився авторитет районної організації та посилилась увага до діяльності Товариства з боку органів місцевої влади. Ще декілька років тому районна організація знаходилась в аварійному приміщенні та сьогодні завдяки турботі з боку органів влади виділено приміщення в будівлі територіального центру, площею 20м2 з ремонтом та опаленням.
Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк

Співпраця Новоодеської РОТЧХ з органами місцевого самоврядування

Районна організація працює за річним і перспективним планом розвитку згідно Закону «Про Товариство Червоного Хреста України».
Тісно співпрацюємо з управлінням праці та соціального захисту населення, центральною районною лікарнею, радою ветеранів, районним центром сім´ї та молоді, районним відділом освіти райдержадміністрації.
Районна організація приймає участь у всіх заходах, які проводить райдержадміністрація. Голова організації являється членом координаційної ради з питань допомоги біженцям, членом медичної ради, членом координаційної ради з профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІДом та туберкульозом, членом громадської ради райдержадміністрації. Проводить засідання Президії Правління, де розглядаються питання про роботу районної організації, спільні засідання, про стан та заходи по покращенню медичного обслуговування ветеранів війни, праці, інвалідів, громадян похилого віку, одиноких, про спільну роботу з центром соціальних служб сім´ї, дітей та молоді, про виконання спільних заходів районної організації ветеранів.


Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк

Медико-соціальна допомога людям похилого віку

За звітний період Новоодеська РОТЧХ намагалася виконувати статутні вимоги в діяльності колегіальних органів, щоквартально проводилися засідання президії правління, щорічно проводиться Правління, де заслуховуються питання діяльності нашої організації ТЧХ. Це такі питання, як надання медико-соціальної допомоги одиноким непрацездатним людям похилого віку, по оновленню первинних організацій в Новоодеському районі, про затвердження плану роботи на наступний рік та інше.
Районна організація налічує 53 первинні організації. Відсоток залучення в члени Товариства становить 14,5%, молодь Товариства складає 72%.
За останні роки районна організація тримала на контролі роботу з первинними організаціями та постійне створення нових організацій з залученням до лав Товариства молодь з 14 років за згодою батьків, з 16 років працююче населення, залучення органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Робота первинних організацій постійно обговорювалась на засіданнях Президії районної організації. На протязі останніх п’яти років змінився кадровий склад нашої організації. В районній організації працюють лише медичні сестри. Троє з них мають вищу категорію.
На обліку в районній організації 600 чоловік, це самотні громадяни похилого віку, інваліди війни та праці, 120 з них люди прикуті до ліжка та обмежені в пересуванні.


Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк

Навчання населення навичкам надання першої невідкладної допомоги

Важливою складовою у вирішенні задач охорони здоров´я та безпеки людей є – навчання населення навичкам надання першої невідкладної допомоги. В 2014 році в зв’язку з проведенням антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях питання навчання населення навичкам першої допомоги стало найактуальнішим. Голова районної організації пройшла курси в Миколаївській організації ТЧХ та отримала звання інструктора. За звітний період провела заняття по 12 –ти годинній програмі з учителями та учнями ЗОШ №3, гуманітарної гімназії, працівниками соціального захисту населення, територіального центру, центру реабілітації з студентами третього покоління. Всього по 12-ти годинній програмі проведено 12 занять, які пройшли 120 чол., з них 93 отримали сертифікати. По 6-ти годинній програмі проведені заняття в Новосафронівській ЗОШ, Артемівській ЗОШ, Димівській ЗОШ, Новопетрівській та на підприємстві «НІБУЛОН» ВСЬОГО 87 ЧОЛ.

Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк

Надання допомоги Новоодеською РОТЧХ переселенцям з Луганської та Донецької областей

На сьогодні в зв’язку з воєнними діями перед районною організацією постало гуманітарне питання надання допомоги внутрішнім переселенцям. Районна організація приступила до організації та надання допомоги лише за рахунок підприємств, установ та мешканців району. Було підготовлено звернення по збору натуральної допомоги, яке було опубліковане в районній газеті «Промінь», виступ по місцевому радіо на ринку «Альянс», де проводились акції по збору одягу, взуття, продуктів харчування та засобів особистої гігієни. Робота проводилась в тісному контакті з управлінням соціального захисту населення та територіального центру.
Всього в районі зареєстровано 150 осіб переселених з місць проведення антитерористичної операції. В районну організацію звернулось за допомогою 83 особи, які отримали різну допомогу: одяг, взуття зібрані під час проведення акцій, миючі засоби, продукти харчування, медикаменти. Сімя Кожем´якіних з
с. Н-Інгулка отримала матеріальну допомогу на лікування.
24 переселенці отримали ваучери на придбання товарів першої необхідності кожен на суму 200 грн. для отоварення в магазині «Сільпо».Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк

Санітарно- профілактична робота серед населення Новоодеського району

В районі серйозне занепокоєння викликає збільшення соціальних хвороб, таких як, туберкульоз, наркоманія, алкоголізм, ВІЛ-СНІД. Тому, спільна діяльність організацій та закладів охорони здоров´я та районної організації Червоного Хреста здійснюється з метою збереження та зміцнення здоров´я населення, особлива увага надається дітям з ослабленим здоровям та дітям-сиротам. Їм надається посильна допомога у вигляді продуктів, та речей, що були у вжитку. Стало вже звичаєм – відвідування шкіл, з метою проведення пропагандистської роботи по ознайомленню з основними напрямками роботи Червоного Хреста, формуванню громадської думки по боротьбі з цими соціальними хворобами.
Патронажні сестри Червоного Хреста проводять санітарно- профілактичну роботу серед населення району, поширюють літературу, буклети з профілактики туберкульозу. За направленнями сімейних лікарів запрошуємо одиноких людей похилого віку на флюорографічне обстеження. В загально-освітніх школах району працюють санітарні пости: Новопетрівській ЗОШ, ЗОШ № 3, гуманітарній гімназії, в ЗОШ № 3 створений та працює загін милосердя.


Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк


Програма служби розшуку

Миколаївська обласна організація проводить роботу щодо реалізації основних напрямків програми діяльності Служби розшуку, яка безкоштовно проводить заходи по розшуку та воз´єднання сімей з якими втрачено зв´язок внаслідок проведення антитерористичної операції на сході країни та стихійними лихами. В Новоодеську районну організацію Товариства Червоного Хреста звернулась громадянка м. Нової Одеси Нетребко Людмила, яка розшукувала свого сина військовослужбовця Нетребко Олега Володимировича, який знаходився в зоні проведення АТО. На протязі трьох місяців, поки тривав розшук працівники районної організації постійно підтримували зв´язок з родиною, надавали психологічну підтримку сім´ї. Коли надійшла звістка про місце знаходження загиблого, то супроводжували матір Людмилу під час поїздки до міста Дніпропетровська за тілом загиблого сина.


Голова Новоодеської РОТЧХ Т.І. Сауляк

 

Інформація

 

Про підсумки проведення Всеукраїнського місячника

Червоного Хреста”

 

      Засідання Президії Правління Н-Одеської РО ТЧХ відмічає, що згідно Постанови Президії Правління Миколаївської обласної організації ТЧХ України від 5 лютого 2016р. „Про проведення Всеукраїнського місячника Червоного Хреста” проводилась певна робота серед населення, метою було привернення уваги суспільства до проблем найбільш уразливих верств населення, хворих на туберкульоз і СНІД, безпритульних дітей та дітей-сиріт, надання їм допомоги.

      Підготовлені листи-звернення по проведенню місячника, були рознесені до керівників підприємств, організацій, фондів та бізнесових структур. В районній газеті „Промінь”, надруковано звернення РО ТЧХ щодо проведення Всеукраїнського місячника Червоного Хреста. По радіо на ринку «Альянс» пролунало 2 звернення та інформаційних повідомлень про хід проведення місячника Червоного Хреста.

      До виконання заходів по проведенню Всеукраїнського місячника Червоного Хреста залучались волонтери і активісти Червоного Хреста РО ТЧХ, учнівська та студентська молодь, ветерани, працівники установ, організацій.

      Здійснено цілий комплекс організаційно-пропагандитських заходів щодо збору коштів, продуктів харчування, одягу, тощо для надання адресної допомоги найбільш незахищеним верствам населення. Станом на 05.05.2016р.до обласної організації ТЧХ перераховано- 2,0 тис.грн., зібрано та роздано продуктів харчування на суму 1,0 тис.грн, гігієнічних наборів на суму 1,0 тис.грн, одягу б/в на суму 20,0 тис.грн.

      Всі натуральні продукти роздані хворим, які знаходяться на обліку у фтизіатра та малозабезпеченим сім'ям, переселенцям із Луганської та Донецької областей.

 

 

 

                           Голова РО ТЧХ                                      Т.І. Сауляк

 

 

 


 Інформація

про стан «Молодіжного руху Новоодеської РО ТЧХ»

 

          Одним із важливих завдань роботи Новоодеської районної організації

Товариства Червоного Хреста України залишається розвиток молодіжного руху.

           Робота з молоддю здійснюється відповідно місцевих програм по роботі з молоддю із врахуванням положень Молодіжної програми Товариства, ряду національних та регіональних програм і проводиться, як самостійно, так і в  співпраці з центром соціальної служби для дітей, сім'ї та молоді, відділом освіти та науки, управлінням праці та соціального захисту населення. З метою координації зусиль підписані довгострокові угоди про співробітництво та плани спільних заходів по відродженню медико-санітарного виховання молоді з цими управліннями.

        Робота спрямована на інформування молоді щодо діяльності червоно хресного руху з гуманітарних та санітарно-профілактичних питань, проведення молодіжних заходів, що привертає увагу молоді до роботи Товариства Червоного Хреста та сприяє активізації волонтерської діяльності. В районній організації постійно збільшується кількість волонтерів, на сьогоднішній день працюють 25 активних волонтерів, з них 5 чоловік молоді, які є надійною підтримкою в роботі. Особлива увага акцентується на співпраці з молоддю шкільного віку. Робота переважно здійснюється у медико-соціальному та інформаційно- пропагандистському напрямках. Основою зміцнення молодіжної ланки стали заходи, проведені спільно з центром соціальних служб для молоді, до дня боротьби з туберкульозом, місячника Червоного Хреста.

          До Дня боротьби з туберкульозом, спільно з ЦРЛ, Центром сім'ї та молоді було  була проведена акція на ринку «Альянс» працював пересувний флюорограф, волонтери та працівники Червоного Хреста роздавали профілактичну літературу, медичні маски та запрошували пройти ФГ обстеження.

          Під час місячника ЧХ проводилась акція на ринку, працювали волонтери Червоного Хреста, патронажні медичні сестри, всім бажаючим вимірювали АТ, консультував сімейний лікар, проводилось обстеження на цукор крові, роздавали знеболювальний препарат «Промакс».

         За звітний період проведено 2 семінари з червоно хресного руху для підготовки молодих активістів.

           Питання по роботі з молоддю, щодо волонтерського руху постійно розглядаються на засіданнях Президії Правління. Молодь представлена у складі Правління - 5 чоловік.

          Основою молодіжного червоно хресного активу залишаються первинні організації Товариства.        Охват  членством в навчальних закладах становить 50%. Заслуговує на увагу робота первинних організацій ЗОШ № 1,2,3,  гуманітарної гімназії. У цих навчальних закладах діють медико-санітарні пости Червоного Хреста.  Загони « Милосердя» створені у ЗОШ № 3 та Новопетрівській ЗОШ.. Члени загонів « Милосердя» надають соціально - побутову допомогу підопічним Червоного Хреста і приймають участь в проведенні різноманітних заходів. Створені інформаційні куточки Червоного Хреста у всіх школах з санітарно - просвітницькою літературою щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики туберкульозу, СНІДу, наркоманії, тютюнопаління, поширення знань з історії червоно хресного руху та основних положень з МГП. В школах проводяться конкурси малюнків на різноманітну тематику, і до Дня боротьби з туберкульозом, і Дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного дня Червоного Хреста, до Всесвітнього дня першої допомоги. Постійно проводяться бесіди з учнями про теперішню діяльність Товариства Червоного Хреста України з використанням «Вісника Червоного Хреста». Відбулися зустрічі з учнями шкіл № 2, № 3, де проводились бесіди.

            За звітний період проводилась активна робота по залученню молоді до лав Товариства, навчанню молоді навичкам надання першої допомоги. На підприємстві «Нібулон» під час місячника ЧХ відбулися зустрічі з працівниками підприємства, де в основному працює молодь, проведено заняття по наданню першої допомоги по 6-ти часовій програмі, також проведено бесіди на тему: «Профілактика туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.  Працівники цього підприємства всі залучені до лав Червоного Хреста. РО ТЧХ проводились заходи, направлені на реалізацію програм «Молодь і Червоний Хрест», «Разом з Червоним Хрестом проти туберкульозу», поширення знань про попередження СНІДу серед молоді. Продовжуємо працювати по програмі «Чобіток», активну участь у зборі одягу та взуття, предметів першої необхідності приймає саме учнівська молодь. Так, волонтери шкіл №2, № 3 зібрали одяг, предмети першої необхідності та надали допомогу сім'ям переселенцям.

            Протягом звітного періоду районною організацією ТЧХУ із залученням молоді проводили такі акції, як «Подолаємо туберкульоз разом» - до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом; « Скажемо СНІДу - ні» 15 травня, до Дня пам'яті людей померлих від СНІДу; «Діти - наше майбутнє» - 1 червня, до Дня захисту дітей. Молодіжні волонтери проводять роботу з питань соціальної підтримки людям похилого віку, ветеранам війни, інвалідам, дітям - сиротам та багатодітним сім'ям, займаються питаннями поширення знань про Червоний Хрест, популяризації волонтерської діяльності для залучення нових волонтерів, допомоги в організації тематичних заходів за курсом ДГП, проведення семінарів з протидій поширення ВІЛ/СНІДу.Волонтери являються співорганізаторами чисельних акцій.

            Основними напрямками діяльності молодіжної ланки, куди залучена учнівська та студентська молодь, є поширення знань про Основоположні принципи Червоного Хреста і міжнародного гуманітарного права, надання допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій, навчання навичкам надання першої допомоги, участь в профілактиці соціально-небезпечних хвороб, соціальній підтримці вразливих верств населення.

             В гімназії         - для позакласної роботи  по підручнику «Досліджуючи гуманітарне право», який був отриманий від обласної організації ТЧХУ. розглядаються питання розповсюдження милосердних ідей, принципів червоно хресного руху, основ МГП.

  Але, незважаючи на все, є в нас і недоліки:

1.     Санітарні пости та загони «Милосердя» створені не у всіх навчальних закладах.

2.     Розширити коло вивчення гуманітарного права серед шкіл району та забезпечити їх підручниками.

 

Голова Новоодеської РО ТЧХ                               Т.І. Сауляк


Затверджений рішенням Президії
Правління районної
організації Товариства Червоного
                                                                     Хреста України            
Від  14 грудня 2015 року.
ПЛАН РОБОТИ та ОСНОВНІ ЗАХОДИ Районної організації Товариства Червоного Хреста України
на 2016 рік
I.            Підготувати і провести засідання Правління районної організації Товариства Червоного Хреста України з порядком денним:
Грудень:
1.   Про стан виконання Плану Розвитку районної організації Товариства
Червоного Хреста України на 2015-2017 роки згідно із стратегією розвитку
районної
організації Товариства до 2020 року.
Готують матеріали:
голова РО ТЧХ Сауляк Т.І.
2.  Про бюджет районної організації Товариства Червоного Хреста України на 2016 рік.
Готують  матеріали: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І.
 
II.Підготувати на розгляд Президії Правління районної організації Товариства Червоного Хреста України такі питання:
Лютий
1.   Про підсумки діяльності районної організації Товариства Червоного Хреста
України за 2015 рік.
Готують матеріали: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І.
 
2.  Про підготовку до проведення Всеукраїнського місячника Червоного Хреста.
Готує матеріали
голова РО ТЧХ Сауляк Т.І.
Квітень
 
1.  Про стан виконання Молодіжної програми районної організації Товариства Червоного Хреста України на 2012-2016 роки та затвердження молодіжної програми Товариства на 2016-2017 роки.
Готує матеріали
голова РО ТЧХ Сауляк Т.І.
 
2. Про стан медико-соціальної допомоги, навчанню населення навичкам надання першої-допомоги, готовності до надання допомоги населенню при
надзвичайних ситуаціях, робота банку одягу Новоодеської РО ТЧХ.
Готує матеріали: медична сестра Н.М. Камерзан
 
Серпень
1.  Про діяльність патронажної служби районної організації Товариства Червоного Хреста України за перше півріччя 2016 року.
Готує матеріали:  медична сестра Козік Л.М.
2.  Про роботу РО Товариства Червоного Хреста України з
навчання населення навичкам надання першої допомоги за перше півріччя
2016 року.
     Готує матеріали:  медична сестра Холод Н.М.
3.  Про підсумки фінансової діяльності підвідомчих організацій за перше півріччя 2016 року.
Готує матеріали: голова
     РО ТЧХ Сауляк Т.І.
4.  Про надання районною організацією Товариства Червоного Хреста України  гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам Донецької і Луганської областей.
Готує матеріали:
голова РО ТЧХ Сауляк Т.І.
 
5. Про стан виконання Плану роботи та основних заходів в районній організації Товариства Червоного Хреста України на 2016 рік, постанов Президії Правління районної організації прийнятих у першому півріччі 2016 року.
Готує матеріали: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
                                                    
 
Грудень
1.  Про план роботи та основні заходи районної організації Товариства Червоного Хреста України на 2016 рік.
      Готує матеріали: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
III. Організаційно-методична та-кадрова робота
 
 
1. Підготувати проект плану роботи та основних заходів районної організації Товариства Червоного Хреста України на 2017 рік.
Термін: листопад
Відповідальні: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
IV. Інформаційно-пропагандистська діяльність
 
1.          Провести аналіз інформаційно-пропагандистської діяльності обласної організації Товариства за 2015 рік та підготувати матеріали на засідання Президії Правління обласної організації.
Термін: січень-лютий Відповідальний: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
2.        Проаналізувати підсумки проведення Всеукраїнського місячника
Червоного Хреста, підготувати матеріали на засідання Президії Правління
районної організації.
Термін: травень
Відповідальний: голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
3.  Підготувати  методичні матеріали щодо використання інтернет-сайтів в інформаційно-пропагандистській діяльності
Термін: червень
Відповідальний голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
4.  Забезпечити підписку журналу «Вісник Червоного Хреста України».
Термін: жовтень, листопад
Відповідальний медична сестра Біла В.М.
 
5. Здійснювати інформаційне забезпечення:
•Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом - 24.03.2016
•Всесвітнього дня Червоного Хреста і Червоного  Півмісяця - 08.05.2016
•Всесвітнього дня першої допомоги - 08.09.2016
•Міжнародного дня людей похилого віку - 01.10.2016
•Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом - 01.12.2016
•Міжнародного дня волонтера -05.12.2016
Відповідальний : голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
V. Медико-соціальна та гуманітарна діяльність, навчання населення навичкам надання першої допомоги
1. Проаналізувати роботу районної організацій за 2015 рік по
напрямах: медико-соціальна допомога, донорство, організація навчання
населення навичкам надання першої допомоги і підготувати матеріали на
засідання Президії Правління районної організації.
Термін: січень-лютий
Відповідальна голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
2.      Проаналізувати роботу патронажної служби районної організації за
перше півріччя 2016 року, підготувати матеріали на засідання Президії
Правління районної організації.
Термін: серпень-вересень Відповідальна медична сестра РО ТЧХУ Камерзан Н.М.
3.  Проаналізувати роботу районної організації за перше півріччя 2016 року навчання населення навичкам надання першої допомоги.
Термін: серпень-вересень
Відповідальна голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
VI. Готовність до надання допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, гуманітарна та логістична діяльність
1.    Підвести підсумки роботи банків одягу районної організації за 2015 рік.
Термін: січень-лютий.
Відповідальна медична сестра Холод Н.М.
2.         Переглянути План дій при надзвичайних ситуаціях та підготувати необхідні пропозиції.
Термін: січень-лютий
Відповідальна голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
3.   Провести  аналіз  готовності   районної  організації  до  надання допомоги населенню при надзвичайних ситуаціях. Термін: червень.
Відповідальний голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
    4. Продовжити роботу по створенню та забезпеченню функціонуванню електронної бази даних волонтерів в частині, що стосується членів загонів швидкого реагування.
Термін: протягом року
Відповідальний голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
5. Продовжити співпрацю з Державною службою з надзвичайних ситуацій України з метою організації допомоги населенню у випадку виникнення надзвичайної ситуації або збройного конфлікту.
     Термін: протягом року голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
VII. Міжнародна діяльність
 
1.  Продовжити роботу з управлінням освіти і науки щодо   відновлення викладання курсу   «Досліджуючи   гуманітарне   право»   в   закладах  освіти. Розробити методичні рекомендації для викладання курсу «Досліджуючи гуманітарне право».
Термін: І-ІІ квартали
Відповідальний голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
 
VIII. Робота з молоддю
 
1. Створити електронну базу даних волонтерів районної організації Червоного Хреста України.
Термін: ІУ квартал голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
2.        Прийняти участь в проведенні конкурсу «Волонтер 2016».
Термін: ІУ квартал
Відповідальний голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
3. Сприяти впровадженню програми навчання для волонтерів, підвищенню їх рівня обізнаності у сфері діяльності складових Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Термін: протягом року
Відповідальний голова РО ТЧХ Сауляк Т.І
 
ІXАдміністративно - господарська діяльність
 
1.   Переглянути наявні договори (угоди) з відповідними установами, провести роботу по подовженню дії на 2016 рік.
 
Термін: січень
Відповідальні голова РО ТЧХ Сауляк Т.І