Novoodesa council administration. Nikolaev region, Ukraine. » Новини
Головна Новини Regional state administration Державні закупівлі Економіка та фінанси Вакансії Доступ до публічної інформації Децентралізація у сфері державної влади.

Новини

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НОВООДЕСЬКЕ МІЖРАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ

05/02/2021

   Чому не варто купувати корм для домашніх улюбленців на вагу?

 

Чимало  власників домашніх тварин купують корм для своїх улюбленців на вагу, а от ветеринари застерігають господарів собак і котів не купувати корм у такий спосіб.

Отож, розкажемо про причини, чому не бажано купувати корм на вагу?

Термін придатності. Відсутність фабричної упаковки робить можливими махінації з термінами придатності. Деякі недобросовісні продавці реалізують на вагу прострочений корм або той, у якого термін придатності добігає кінця.

Сухий корм у відкритій пачці може зберігатися тільки місяць виключно у разі, якщо упаковка закривається герметично або ж має спеціальну zip-застібку. Купуючи корм на вагу, власник тварини не може знати, коли саме була відкрита ця пачка і тому ризикує придбати неякісний продукт.

До речі, відсутність фабричної упаковки може стати приводом ще для однієї махінації недобросовісних продавців - підміни дорогого корму значно дешевшим.

Вологість. Якщо в магазині підвищена вологість, волога може проникати у відкриті пачки, що призводить до псування продукту і до розмноження патогенних мікроорганізмів, таких як бактерії або грибки. Поївши такого “частування”, вихованець ризикує отримати сильне харчове отруєння.

Пил. У приміщенні, куди протягом дня заходить безліч людей, стерильної чистоти не буде ніколи. Весь пил осідає на меблях, стінах, підлозі і на інших предметах, у тому числі і на упаковках з кормом.

Потрапляючи всередину відкритої пачки, пил погіршує якість продукту і може стати причиною алергії або інфекційних захворювань у тварин.

Кисень. Щоб корм у фабричних пачках довго зберігався і не втрачав свої корисні якості, на виробництві з упаковки видаляють кисень, а на його місце закачують нейтральний газ, який не вступає в окислювальну реакцію з продуктом.

Як тільки цілісність упаковки порушується, туди потрапляє кисень, що призводить до окислення жирів, які містяться в кормі, а це погіршує якість продукту. Навіть при зберіганні відкритої пачки в домашніх умовах, з неї рекомендується після кожного використання максимально видаляти повітря, а край пакета перекручувати або зав’язувати якомога тугіше.

До того ж, при розфасовці кормів на вагу використовують совок для сипучих продуктів. Зазвичай, їх кількість обмежена 1-2 екземплярами на весь магазин. Тобто, одним і тим же совком розвішують різні корми, частинки яких і залишаються на його поверхні. Це може бути небезпечно, особливо в тому разі, якщо тварина страждає непереносимістю будь-якого продукту. Немає ніякої гарантії того, що алерген не потрапить у корм, будучи занесеним туди з продукту іншої марки в процесі зважування.

До того ж, ці пристосування найчастіше бувають виготовлені з пластику, який збирає і вбирає в себе весь бруд і жир, а тому такий совок нерідко стає причиною сильної інтоксикації тварини або ж важкої алергічної реакції.

Отож, купуючи корм на вагу, зважте всі плюси і мінуси, адже економлячи на кормі, ви можете витратитися на лікування тварини. Кіт або собака можуть отруїтися, поївши неякісного, простроченого або окисленого корму, насиченого хвороботворною мікрофлорою.

Бережіть своїх улюбленців! Нехай вони вас довше радують своєю

присутністю!

 

З повагою начальник Новоодеського міжрайонного управління                      

  Олександр СТРАДОМСЬКИЙ

 

Всі новини →